Wyliczenie składki zajmie tylko kilka minut!

Sprawdź teraz

Wysokość składek po spowodowaniu szkody.

date_range 05:06:2017 label_outline Stawki OC Porady

 

Teoretycznie wysokość składek po spowodowaniu szkody powinna wzrosnąć o 10%. W praktyce ceny mogą być wyższe nawet o 100% w stosunku do składki z poprzedniego roku. Na wysokość składki składa się bardzo wiele czynników.

Co wpływa na wysokość składki OC?

date_range 06:06:2017 label_outline Stawki OC

Przy wyliczeniu stawki ubezpieczenia OC liczy się przede wszystkim wiek i doświadczenie kierowcy, uzyskane zniżki oraz miejsce jego zamieszkania. Na wysokość stawki OC ma wpływ również szereg innych czynników, jak np. marka pojazdu, pojemność silnika, przebieg, stan cywilny właściciela czy ilość posiadanych dzieci.

Sprawca wypadku bez polisy OC.

date_range 13:06:2017 label_outline Porady

Nie posiadanie aktualnej polisy OC wiąże się z wysokimi karami od UFG (Ubezpieczeniowy Fundusz gwarancyjny). Ponadto w razie wypadku lub kolizji, sprawca bez aktualnej polisy OC może być zobligowany do pokrycia bardzo wysokich kosztów związanych z likwidacją szkody, a w przypadku wypadku również kosztów leczenia i rehabilitacji poszkodowanych

 

Najtańsze OC 2020 – prognozy

date_range 09:07:2020 label_outline Porady

Przez ostatnie trzy lata rynek ubezpieczeń AC i OC przeszedł bardzo duże zmiany. W myśl obowiązujących przepisów, wiele towarzystw ubezpieczeniowych było zmuszonych dorównać ceny swoich polis, przez co ich oferty przestały być konkurencyjne względem największych ubezpieczycieli. Czy rok 2020 przyniesie kolejne zmiany lub podwyżki? Sprawdzamy!

Kolizja ze sprawcą bez OC - czy jest szansa na jakieś odszkodowanie?

date_range 09:07:2020 label_outline Porady

Sprawca bez wykupionej polisy OC to podwójny kłopot dla poszkodowanego, gdyż wtedy, po pierwsze, ma on zniszczone mienie, a po drugie, musi ustalić, od kogo i w jakim zakresie dochodzić swoich praw.